منو اصلی

پر بازدیدترین ها

1398/1/29 پنجشنبه

بلایی که اسرائیل بر سر منتقدانش در آمریکا می‌آورد

ایلهان عمر از زمان انتقاد نسبت به نفوذ آیپک در سیاست آمریکا تا به حال مجبور به عذرخواهی شده، متهم به حمایت از عاملان حادثه 11 سپتامبر شده و دست آخر تهدید به قتل شده است.
1397/7/16 دوشنبه
دبیرکمیته اقتدار دفاعی:
مساحت ایران از 3/7 میلیون کیلومتر مربع در 200 ساله شاهنشاهی ایران به 1/7 کاهش یافت/تولید پیچیده ترین و دقیق ترین سامانه های تسلیحات هوایی و راداری در داخل 


به گزارش فرهنگ سدید، دکتر مهدی ملک پور، دبیر کمیته اقتدار دفاعی جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی، در اظهاراتی دستاوردهای چهار دهه انقلاب اسلامی در حوزه اقتدار دفاعی را تبیین و پیشرفت‌های ایران در این حوزه را بررسی کرد. در ابتدا این نشست موضوع  استقلال دفاعی مطرح شد که دستاوردهای این بخش عبارت‌اند از:

انقلاب اسلامی به نیروهای مسلح ایران عزت و کرامت داد و پس از 200 سال تابعیت از ارتش های بیگانه، نیروهای مسلح ایران را مستقل کرد.
وابستگی نیروهای مسلح به اجانب در دوره پهلوی به وضعیتی بسیار شرم آور رسید و هر دو طرف قرارداد تسلیحاتی برای ایران، آمریکایی ها بودند. خودشان بعنوان مستشار سفارش سلاح می دادند و خودشان سلاح را می فروختند و خودشان کیفیت آن را تأیید می کردند.
بی اختیاری حکومت ایران نسبت به نیروهای مسلح خودش به حدی بود که محمدرضا پهلوی گاهی به مادر و همسر خودش از آمریکاییها گله می کند که یگانهایی از ارتش ایران را بدون اطلاع و در کشورهای دیگر بکار گرفته اند این واقعیتی است که در کتاب خاطرات شاه و خاندانش آمده است.
امروزه استقلال دفاعی ایران در دکترین، استراتژی، آموزش ها، ساختارها و عدم وابستگی به پیمانهای نظامی استکباری را هیچ کشوری بجز ابر قدرتهای جهان ندارد و همه ی کشورهای دیگر در کلیه این شئون یا در بخشهایی از آن وابسته اند.
تاریخ دفاعی در ایران، محور دیگر اظهارات این کارشناس دفاعی بود که اهم دستاوردها و پیشرفت‌های حاصل شده  در این بخش به شرح زیر است:

ظلم و بی تدبیری پادشاهان موجب شده بود در طول تاریخ نظام های شاهنشاهی در بسیاری از مواردی که ایران مورد هجوم گسترده ای واقع شده بود نیروهای مسلح با وجود تسلیحات و ساز و برگ وسیعی که در اختیار داشتند شکست می خوردند. شکست ارتش های شاهنشاهی در مقابل سپاه اسکندر، سپاه مغول، خلفای عرب و آخرین مورد آن اشغال کل خاک ایران توسط متفقین در زمان رضا شاه بدون شلیک یک گلوله بود.
مدیریت نظام های ظالمانه شاهنشاهی بگونه ای بود که در 200 سال گذشته هر بار ایران مورد تهاجم دول بیگانه قرار گرفت، بخشی از ایران تجزیه شده و به تاراج رفت و ظرف چند قرن اخیر مساحت ایران از7/3 میلیون کیلومتر مربع به 7/1 کاهش یافت و ایالت های مختلفی از ایران جدا و به کشور همسایه واگذار یا کشور مستقلی تبدیل شد. آخرین آنها جدا شدن استان چهاردهم ایران و تبدیل آن به کشور بحرین در دوره ی محمد رضا پهلوی بود.
در زمان طاغوت نیروهای مسلح ایران در خدمت ارتش های متجاوز آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی و دولت های مستبدی مانند اتیوپی بودند و برای سرکوب ملت های مظلوم و آزادیخواه مانند ویتنام, عمان، فلسطین و اتیوپی بکار گرفته می شدند که موجب ننگ برای ملت ایران بود امّا امروز افتخار داریم قدرت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مظلومان و ایستادگی در برابر مستکبران بکار گرفته می شود که افتخار ملت ایران است.
تاریخ دفاعی گذشته مملو از تجاوزات به دیگران و حمایت از ظالمان است امّا پس از انقلاب اسلامی نیروهای مسلح ایران مفتخرند که بر خلاف رژیم گذشته که هواپیماهای جنگی ایران و نیروهای رزمنده را برای سرکوب انقلابیون و مستضعفان بپا خواسته در ظفار و ویتنام و اتیوپی می فرستاد، مستشاران خود را برای یاری مظلومان و ایستادگی در مقابل ظالمان اعزام می کنند.
رهایی نیروهای مسلح از سلطه شاهان و بیگانگان و پیوند آنها با ولایت، چنان عزت و اقتداری به نیروهای مسلح ایران بخشید که آنها را به نیروی شکست ناپذیر بدل کرد و برای اولین بار در قرون اخیر تهاجم دشمنان با پشتیبانی همه ی قدرتهای جهان بدون جدا شدن حتی یک وجب از خاک ایران به شکست انجامید.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی در حادثه ای کاملاً استثنایی دشمن با حمایت همه ی کشورهای سلطه گر جهان، به ایران حمله کرد و استکبار غرب و شرق که در گیریهای زیادی با هم داشتند بر سر نابودی ایران از طریق تجاوز نظامی، هم قسم شدند امّا نیروهای مسلح ایران در پرتو انقلاب اسلامی متصل به نیروی لایزل الهی و مستظهر به حمایت بی پایان مردمی، همه ابر قدرتها را یکجا شکست دادند و حتی در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا به بازدارندگی رسیدند.
دبیر کمیته اقتدار دفاعی جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی به موضوع الهام بخشی دفاعی اشاره کرد  و گفت:

پیروزی های درخشان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس و در رویارویی با ناوگانهای متجاوز آمریکا و انگلیس و توانمندی آنها در برقراری امنیت داخلی، نیروهای مسلح ایران را به قوایی الهام بخش برای تمام آزادی خواهان جهان تبدیل کرده است.
حزب الله لبنان، نیروهای جهادی فلسطین، ارتش مردمی سوریه، حشدالشعبی عراق، انصارالله یمن با الهام از تفکر، راهبردها، سازماندهی و تاکتیکهای نیروهای مقاومت بسیج، افسانه شکست ناپذیری آمریکا و رژیم صهیونیستی را باطل کردند و بزرگترین حماسه های افتخار آمیز را برای کشورهایشان آفریده اند.
در ادامه ملک پور به مردمی شدن دفاع اشاره و تصریح کرد:

مکتبی بودن و مردمی بودن نیروهای مسلح جمهوری اسلامی آنها را به نیروی شکست ناپذیری تبدیل کرده است و مشارکت ایثارگرانه ی مردم در دفاع از جمهوری اسلامی ایران، در جهان بی نظیر است.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی مشارکت داوطلبانه مردمی در قالب بسیج، الگوی بی نظیر دفاعی را در ایران شکل داد. الگویی که مشارکت عاشقانه مردم از خط مقدم نبرد تا عمق پشتیبانی ها را تضمین می کند.
نیروهای مردمی بسیج نه تنها افتخارآمیز ترین نیروهای خط شکن در قدرت دفاعی هستند بلکه از تمام شئون دفاع؛ از اطلاعات تا اورژانس در بهداشت و درمان و مهندسی و تأمین آذوقه، تسلیحات و تجهیزات را بر عهده دارند.
حضور نیروهای بسیج مردمی مدافع انقلاب اسلامی در تمامی گستره جغرافیای کشور امکان هر گونه نفوذ یگانهای رزمی دشمن را به صفر رسانده است.
دفاع مردمی و همه جانبه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در برابر گسترده ترین توطئه های استکباری برای ناامن سازی ایران در سالهای اولیه انقلاب اسلامی، الگوی جدیدی از عملیات دفاع داخلی را به نمایش گذاشتند که در جهان بی نظیر است. الگویی که در آن بدون درهم کوبیدن شهرها و روستاها و بدون وارد شدن تلفات به غیر نظامیان که ضد انقلاب آنها را سنگر خود کرده بود، ضد انقلاب را با شیوه های انسانی و با ساختارهای مردمی و متکی به قدرت مردم درهم کوبید و امنیت مردمی پایدار را در دوردست ترین مناطق مرزی کشور برقرار کرد.
دبیر کمیته اقتدار دفاعی جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی با اشاره به خودکفایی در دفاع گفت:

اندیشه خودکفایی نیروهای مسلح در سال 58 با الهام از هدایت های امام خمینی (ره) و با دستور مستقیم حضرت آیت الله خامنه ای که نماینده امام در ارتش بودند شکل گرفت و شجره ی طیبه ای از دانش، فناوری و صنعت را شکل داد که امروز به درختی تناور و پر از ثمرات افتخار آمیز تبدیل شده است.
تنوع تسلیحات بومی در ساختار قدرت جمهوری اسلامی ایران بجز چند ابر قدرت در جهان نظیری ندارد، پیچیده ترین تسلیحات را از زیر دریا تا مافوق جو می سازیم.
در پرتو انقلاب اسلامی صنعت تسلیحات ایران که جز ساخت چند نوع مهمات و مونتاژ یک مدل تفنگ قابلیتی نداشت امروز انواع سلاحهای سبک، خمپاره اندازها، توپ ها، موشکهای ضدزره، موشکهای کروز و بالستیک زمین به زمین، سامانه های پدافند هوایی، سامانه های موشکی ساحل به دریا و دریا به دریا شناورهای فوق مدرن، قایق های تندرو فوق مدرن تا ناوهای جنگی بزرگ، هواناوها و زیردریایی ها، انواع تانک و نفربر، وسایل مخابراتی و بی سیم و تجهیزات جنگ الکترونیک را از طراحی اولیه تا ساخت و تحویل و بهره برداری، در داخل ایران انجام می دهند.
پیچیده ترین و دقیق ترین سامانه های تسلیحات یعنی سامانه های پدافند هوایی شامل رادارهای اخطار اولیه، رادارهای تعقیب و هدایت، موشک ها، سامانه های فرماندهی و کنترل، سیکرها، توپ ها و .... در تمام سطوح بردهای کوتاه، متوسط و بلند در داخل کشور ساخته می شود. سامانه هایی که کوچکترین هواپیماهای جنگی در فاصله 200 کیلومتری آشکار سازی می کند و در برد سلاح، تحت تعقیب قرار می دهد و جنگنده ای را که در محیط سه بعدی با سرعت مافوق صوت در حال جابجایی است منهدم می کند.
پس از انقلاب اسلامی کشورهای سازنده تسلیحات ابتدا فروش سلاح به ایران را تحریم کردند، شروع به ساخت سلاح کردیم، فروش قطعات و زیر سامانه هایی را که در تسلیحات استفاده می شد به ایران تحریم کردند، زیر سامانه ها را ساختیم از سال 80 حتی فروش مواد اولیه پیشرفته ای که می توانست کاربرد تسلیحاتی داشته باشد را تحریم کردند عمق ساخت را به مواد اولیه رساندیم.
تبدیل کردن تحریم ها به فرصت موجب شد امروز پیشرفته ترین مواد و انواع کامپوزیت ها و سوپر آلیاژها در داخل کشور تولید شود.
دقیق ترین حسگرها و سامانه های ناوبری، سریعترین پردازش گرها و کامپیوترهای پرواز موشک ها، پهپادها و جنگنده ها در درون ایران طراحی و ساخته می شود.
دبیر کمیته اقتدار دفاعی جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی با اشاره به فرهنگ دفاعی گفت:

پشتوانه الهی، مدیریت و فرماندهی بی نظیر ولایت فقیه، تنیدگی نیروهای مسلح و مردم، تفکر شهادت طلبانه و تسلیم ناپذیر حسینی، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را بدون داشتن تسلیحات اتمی به قدرت بازدارنده در مقابل قدرتهای استکباری تبدیل کرده است.
بر خلاف تبلیغات دشمن پیشرفت های شگرف منابع تسلیحاتی نه متکی به هزینه های گزاف بلکه مرهون عشق و ایثار نیروهای مومن و انقلابی و توانایی مدیریت نیروهای مسلح در بهره گیری از ظرفیت دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی کشور و بیش از همه هدایت های هوشمندانه و اصرار رهبری انقلاب اسلامی در بومی سازی تسلیحات است.
خصوصیات معنوی اختصاصی فرهنگ دفاعی منحصر بفرد جمهوری اسلامی ایران، نیروهای مسلح ما را از همه ی جهان متمایز کرده است تکلیف گرایی، شهادت طلبی، توکل بر خدا، انس با زیارت و دعا در سنگرهای رزم، پایبندی به احکام عبادی در سخت ترین شرایط جنگی، اقتداری توصیف نشدنی برای نیروهای مسلح فراهم آورده است این فرهنگ غنی است که موجب شده با وجود تهاجم فرهنگی سنگین، جوانان فراوانی برای اعزام به جبهه مقاومت لحظه شماری می کنند.
دو عنصر تکیه به قدرت خدا و فرماندهی ولایت از یک سو و اعتماد به جوانان و قرار دادن آنها در حساس ترین مسئولیت های نظامی از سوی دیگر با نشاط ترین و منعطف ترین نیروی نظامی جهان را به ملت ایران بخشیده است. ابتکارات غافلگیرکننده و نبرد نامتقارن محصول این دو خصوصیت پایان ناپذیر است.
رمز موفقیت نیروهای مسلح ما اعم از؛ منابع تسلیحاتی، مراکز تحقیقاتی و نیروها، تبدیل کردن تحریم ها به فرصت ها است.همین خصوصیت موجب شد نیروهای دفاعی کشور که از روز 22 بهمن 57 تحت شدیدترین تحریم های بین المللی قرار گرفتند، بخاطر شدت تحریم ها، به پیشروترین نهاد کشور در تولید علم و فناوری کالاهای صنعتی تبدیل شوند و موتور محرک علم و فناوری کشور باشند.
ارزش دادن به مجاهدان اسلام در مواضع و رفتار رهبری معظم انقلاب از آغاز تاکنون و تأسی مردم به این مرام در تکریم خانواده های شهدا و جانبازان و نهاد سازی های انقلابی که ابتکار منحصر بفرد جمهوری اسلامی است منزلت جهاد را در فرهنگ عمومی به بالاترین سطح خود برد و موجب قوام و استحکام نیروهای دفاعی کشور شد.
جمهوری اسلامی ایران بخاطر مردمی بودن دفاع، اتکاء به نیروی ایمان رزمندگان، پشتیبانی های مردمی رزمندگان، فرهنگ اسلامی صرفه جویی و قناعت، نیروهای دفاعی جهموری اسلامی ایران را یکی از کم هزینه ترین کشورها در بخش دفاع کرده است. بودجه دفاعی عربستان سعودی 7/63 میلیارد دلار است حتی بودجه دفاعی کشورهای بسیار کم تهدید مانند آلمان45، ژاپن 59 و کانادا 14 میلیارد دلار است کشورهای بسیار کوچکی که در حد یک استان ایران هم محسوب نمی شوند مثل کره جنوبی که 18 برابر کوچکتر از ایران است 43 میلیارد دلار، امارات 19 میلیارد دلار، رژیم صهیونیستی 18، حتی عمان 1/9 میلیارد دلار است در حالیکه بودجه دفاعی ایران با داشتن 16 کشور همسایه در حساسترین نقطه جغرافیایی جهان و با داشتن دشمنان ابرقدرتی پون آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی که دائماً ایران را تهدید کرده و می کنند، کمتر از 7 میلیارد دلار است و تنها 3 درصد از تولید ناخالص ملّی است.


اطلاعیه ها و بیانیه ها

1396/8/13 شنبه

قطعنامه تظاهرات سراسری یوم‌الله 13 آبان «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» سال 1396

طی قطعنامه ای اعلام شد : ماجرای برجام و بدعهدی‌های آمریکا و ادامه تحریم‌ها ثابت کرد که عزت و استقلال کشور، تنها در سایه اتکا به توانمندی‌ها و نیروها و ذخایر خویش است
1396/8/10 چهارشنبه

دعوت عموم مردم برای حضور در راهپیمایی یوم الله 13 آبان

در زمان حاضر- نقشه شوم استکبار جهانی نفوذ به ایران اسلامی است، لذا برگزاری باشکوه راهپیمایی یوم‌ا... سیزدهم آبان- روز ملی مبارزه با استکبار جهانی- مناسبت‌ترین فرصت برای نمایش انسجام ملت سلحشور و استکبارستیز علیه شیطان بزرگ آمریکا است.

سایت های مرتبط

آلبوم تصاویر
صوت
عشق بی مرز
سرافراز باشی میهن من
خدا حافظ ای مرد تنهای کوفه
دعای عهد  با صدای  استاد فرهمند
فیلم
نماهنگ دنیا خوابیده- وا ویلا از یم
بنام مردم  به کام دشمن
در آرزوی شهادت
نفوذ و فروپاشی

تقويم

<>
شيدسچپج
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

نظر سنجی

ایا از طراحی سایت شورای مشهد راضی هستید؟
   
بله
خیر


بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 305631
تعداد بازديد از سايت: 32319372
تعداد بازديد زيرپورتال: 429220
اين زيرپورتال امروز: 216
در امروز: 3033
اين صفحه امروز: 106
Guest (SGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما