منو اصلی

پر بازدیدترین ها

1398/1/29 پنجشنبه

بلایی که اسرائیل بر سر منتقدانش در آمریکا می‌آورد

ایلهان عمر از زمان انتقاد نسبت به نفوذ آیپک در سیاست آمریکا تا به حال مجبور به عذرخواهی شده، متهم به حمایت از عاملان حادثه 11 سپتامبر شده و دست آخر تهدید به قتل شده است.
1397/11/16 سه شنبه
فجر انقلاب در کلام رهبر انقلاب

تا وقتی یک ملت در حصار استبدادِ یک حکومت وابسته و فاسد و ضدّ مردم و ضدّ فرهنگ و دین قرار دارد، هیچ چیز زیبا و مطلوبی که زندگی آن ها را از لحاظ مادّی و معنوی اعتلاء بخشد و پیش ببرد، نمی تواند در بین آن ها پا بگیرد.

 

هر ساله با ورود به ایام الله دهه فجر، یاد و خاطره ی جان فشانی های مردم مبارز ایران و هدایت های رهبر کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی (رحمة الله علیه)، به مانند تابلویی در همه ی اذهان زنده می شود. سکان دار کشتی انقلاب، حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی)، که ادامه دهنده ی راستین این حرکت عظیم و باشکوه است، همواره در موقعیت های گوناگون، از این رویداد عظیم یادآوری کرده و با بیاناتی شیوا و گویا این انقلاب عظیم را ترسیم نموده اند. لذا در این مختصر برآنیم تا به گوشه هایی از سخنان ایشان درباره فجر انقلاب اشاره کنیم:
 
1. پدیده ای منحصر به فرد
دهه ی فجر مثل خیلی از چیزهای انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی، یک پدیده ی منحصر به فرد است در تاریخ شناخته شده ی ما. این، شعار نیست؛ این درست عین واقعیت است، با مطالعه و با تدبر. چرا منحصر به فرد است؟ همه ی انقلاب های دنیا، از وقتی که جریان انقلاب ها و حضورهای مردمی در تاریخ ثبت شده است، سالگردهائی داشتند و دارند. اینی که این سالگردها به وسیله ی همان عامل و عنصری تجلیل بشود و به یاد مانده بشود که اصل آن حادثه را به وجود آورد، این در تاریخ نظیر ندارد.
 
سکان دار کشتی انقلاب، حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی)، که ادامه دهنده ی راستین این حرکت عظیم و باشکوه است، همواره در موقعیت های گوناگون، از این رویداد عظیم یادآوری کرده و با بیاناتی شیوا و گویا این انقلاب عظیم را ترسیم نموده اند.
 
سی سال از انقلاب ما می گذرد. هر سال آن کسانی که سالگرد انقلاب را مجسم کردند، برجسته کردند، جشن گرفتند، آحاد مردم بودند. میلیون ها مردم هر سال 22 بهمن در سرتاسر کشور به خیابان ها می آیند؛ آن ها اعلام می کنند عید انقلاب را، سالروز انقلاب را، یادبود انقلاب را. این معنایش چیست؟ این معنایش این است که انقلاب، قائم به ایمان های آحاد مردم است؛ مخالفین با انقلاب، مخالفین با نظامِ برآمده ی از انقلاب، با مردم رو به رو هستند، با مردم طرفند. سرّ این که آن ها موفق هم نمی شوند، همین است؛ والّا هیچ نظام سیاسی ای نیست که نشود آن را با روش های سیاسی یا امنیتی متزلزل کرد؛ یک قوی تری می آید، آن را متزلزل می کند. اما نظامی که متکی به مردم است، مخالفینش هر چه از لحاظ امنیتی و نظامی و ثروت و اقتصاد و این ها قوی تر هم باشند، نمی توانند این نظام را متزلزل کنند؛ سرّش هم این است که این نظام متکی به مردم است، متکی به ایمان هاست، متکی به همان عاملی است که اصل این نظام را به وجود آورده است؛ این خیلی چیز مهمی است.[1] (بیانات در دیدار اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، 29/10/88)
 
دهه ی فجر مثل خیلی از چیزهای انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی، یک پدیده ی منحصر به فرد است در تاریخ شناخته شده ی ما.
 
2. فرصتی تاریخی
دهه فجر برای کشور ما یک فرصت تاریخی بود و ملت ما را از یک حصار بسیار خطرناک خارج کرد. تا وقتی یک ملت در حصار استبدادِ یک حکومت وابسته و فاسد و ضدّ مردم و ضدّ فرهنگ و دین قرار دارد، هیچ چیز زیبا و مطلوبی که زندگی آن ها را از لحاظ مادّی و معنوی اعتلاء بخشد و پیش ببرد، نمی تواند در بین آن ها پا بگیرد. در آن چنان رژیمی، همه جا، پای بیگانه و منافع چپاولگران و اهانت به دین و فرهنگ و هویّت ملی و تضعیف کشور پیدا بود؛ و این طبیعتِ آن رژیم هاست. انقلاب، ملت ایران را از آن حصار خارج کرد و میدان و فرصت داد تا ملت بتواند در فضای آزاد، با اتّکای به خود، با قدردانی از استعدادهای درونی خود و با به کارگیری همه آحاد مردم در میدان های عظیم کشور، خود را نشان دهد. البته نمی توانیم ادّعا کنیم از همه فرصت هایی که انقلاب به ما داد، توانستیم درست استفاده کنیم؛ اما می توانیم ادّعا کنیم که انقلاب برای کشور ما یک فرصت تاریخىِ بی نظیر به وجود آورد و این فرصت همچنان در اختیار ملت ایران است.
دشمنان ملت ایران و هویّت ملی و پیشرفت این کشور می خواهند ملت ایران را از این فضای مستعدِّ بالندگی و رشد خارج کنند و باز هم استیلای بیگانگان را بر این کشور برگردانند. یادبود دهه فجر، خود مانع بزرگی در راه تحقق این هدف است. سعی می کنند انقلاب را از یاد مردم ببرند؛ اما دهه فجر، انقلاب را به یاد مردم می آورد. سعی می کنند امام را از یاد مردم ببرند؛ اما دهه فجر، تجسّم اراده و عظمت امام بزرگوار ماست.[2] (بیانات در دیدار کارگزاران حج و مسئولان برگزارکننده مراسم دهه فجر، 3/11/80)
 
3. تشکر از خدا و ملت ایران
ایام مبارک دهه ی فجر است. در دهه ی فجر، آن چه که بر این حقیر و امثال این حقیر لازم است، دو تشکر است: اول، شکر الهی. با کمال خشوع، با کمال تواضع، جبهه ی شکر بر درگاه الهی می سائیم که این توفیق را نصیب ملت ایران کرد؛ این حرکت عظیم، این کار بزرگ، این نهضت تاریخ ساز، به دست ملت ایران و با رهبری امام بزرگوار انجام گرفت؛ نظام اسلامی تشکیل شد؛ حرکت ملت ایران به سمت خدا، به سمت اهداف الهی، به سمت ارزش های الهی آغاز شد. هیچ نعمتی از این بالاتر نیست و شکر الهی بر این نعمت بزرگ همیشه لازم است و در ایام دهه ی فجر، لازم تر. تشکر دوم، تشکر از ملت ایران است؛ وفاداری کردند، جوانمردی به خرج دادند، گذشت کردند، ایثار کردند، شجاعت نشان دادند، بصیرت به خرج دادند؛ حضور دائمی خود را در طول این سی و سه سال آن چنان حفظ کردند که این نهال با همه ی خطرها، با همه ی مشکلات، روز به روز تنومندتر شد، بارورتر شد، بالنده تر شد. امروز مثل همان شجره ی طیبه ای[3] که  در زمین زندگی بشریت ریشه دوانده است و ثمرات و آثار آن به طور متواتر نائل و واصل می شود.[4] (خطبه های نماز جمعه تهران، 14/11/90)
 
دهه فجر برای کشور ما یک فرصت تاریخی بود و ملت ما را از یک حصار بسیار خطرناک خارج کرد.
 
4. تجلیل از شهدا
روز شهیدان در دهه ی مبارک فجر، یکی از فرصت های عرض ارادت و اخلاص، به ساحت والای شهیدان انقلاب اسلامی است. انسان های والا و سعادتمندی که توفیق مجاهدت یافتند و پاداش شهادت گرفتند. فرشته سیرتانی که متاع دنیای گذران را، در بازار سودای معنوی و الهی نثار کردند و رضوان خدا را که برترین سود هر سودای معنوی است، به دست آوردند. فرزانگانی که توانستند، عمر فانی را در خدمت سعادت ابدی و عمر جاودان بگذرانند.
امروز کشور و ملت و انقلاب به این عزیزان و بازماندگان آنان، دِینی بزرگ دارد. عزت امروز ایران، و همه ی پیشرفت های کشور، و امنیت و استقلال، و هر دستاورد بزرگ دیگر هدیه ی گرانبهایی است که شهیدان و پدران و مادران و همسرانِ صبور آنان، به ملت ایران ارزانی داشتند. سلام خدا و همه ی بندگان شایسته اش بر آنان باد.[5] (پیام به مناسبت روز تجلیل از شهدا و ایثارگران، 15/11/76)
 
5. مقطع رهایی ملت ایران
دهه ی فجر، دهه ی فجر و طلوع انقلاب است. به همین خاطر، بزرگداشت آن بایستی با اهمیت انجام بگیرد.
... دهه ی فجر، در حقیقت مقطع رهایی ملت ایران و آن بخشی از تاریخ ماست که گذشته را از آینده جدا کرده است.[6] (بیانات در دیدار اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و مسئولان ستاد برگزاری دهه ی فجر، 11/10/69)
 
6. مبدأ عظیم تاریخی
دهه ی فجر برای ملت ایران، بلکه برای ملت های مسلمان و در همه جا - و شاید برای دنیا به یک معنا - یک مبدأ عظیم تاریخی است. این حادثه، حادثه ی بزرگ و ذوابعادی است.[7] (بیانات در دیدار اعضاى ستاد برگزارى دهه فجر، 5/11/71)
 
دهه ی فجر برای ملت ایران، بلکه برای ملت های مسلمان و در همه جا یک مبدأ عظیم تاریخی است.
 
7. فرصتی مغتنم
این روزها، روزهای دهه ی فجر، فرصت خوبی است که فرزانگان ما، آگاهان ما، جوانان ما، آحاد ملت ما به ارزیابىِ کاری که در این سی و چند سال کرده اند، بپردازند؛ ببینند پیشرفت های خودشان را؛ ببینند تلاش موفق خودشان را؛ ببینند کمک های الهیرا؛ ببینند ضعفِ مکرِ دشمنان را؛ که «و مکروا و مکر الله و الله خیر الماکرین» (آل عمران: 54)؛[8] (بیانات در دیدار فرماندهان و جمعی از کارکنان  نیروی هوائی ارتش جمهوری اسلامی ایران؛ 19/11/91)
 
گردآوری: زهرا حکیم زاده، کارشناس ارشد فقه و حقوق و پژوهشگر مدرسه علمیه حضرت خدیجه (سلام الله علیها)

پی نوشت ها:
[1]. بیانات در دیدار اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، 29/10/88، www.khamenei.ir.
[2]. بیانات در دیدار کارگزاران حج و مسئولان برگزار کننده مراسم دهه فجر، 3/11/80، www.khamenei.ir.
[3]. «اصلها ثابت و فرعها فی السّماء؛ ریشه آن (در زمین) ثابت، و شاخه آن در آسمان است‏.»؛ (ابراهیم: 24).
[4]. خطبه‌های نماز جمعه تهران، 14/11/90، www.khamenei.ir.
[5]. پیام به مناسبت روز تجلیل از شهدا و ایثارگران، 15/11/76، www.khamenei.ir.
[6]. بیانات در دیدار اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و مسئولان ستاد برگزاری دهه ی فجر، 11/10/69، www.khamenei.ir.
[7]. بیانات در دیدار اعضاى ستاد برگزارى دهه فجر، 5/11/71، www.khamenei.ir.
[8] . بیانات در دیدار فرماندهان و جمعی از کارکنان‌ نیروی هوائی ارتش جمهوری اسلامی ایران‌؛ 19/11/91، www.khamenei.ir.


بيشتر

اطلاعیه ها و بیانیه ها

1396/8/13 شنبه

قطعنامه تظاهرات سراسری یوم‌الله 13 آبان «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» سال 1396

طی قطعنامه ای اعلام شد : ماجرای برجام و بدعهدی‌های آمریکا و ادامه تحریم‌ها ثابت کرد که عزت و استقلال کشور، تنها در سایه اتکا به توانمندی‌ها و نیروها و ذخایر خویش است
1396/8/10 چهارشنبه

دعوت عموم مردم برای حضور در راهپیمایی یوم الله 13 آبان

در زمان حاضر- نقشه شوم استکبار جهانی نفوذ به ایران اسلامی است، لذا برگزاری باشکوه راهپیمایی یوم‌ا... سیزدهم آبان- روز ملی مبارزه با استکبار جهانی- مناسبت‌ترین فرصت برای نمایش انسجام ملت سلحشور و استکبارستیز علیه شیطان بزرگ آمریکا است.

سایت های مرتبط

آلبوم تصاویر
صوت
عشق بی مرز
سرافراز باشی میهن من
خدا حافظ ای مرد تنهای کوفه
دعای عهد  با صدای  استاد فرهمند
فیلم
نماهنگ دنیا خوابیده- وا ویلا از یم
بنام مردم  به کام دشمن
در آرزوی شهادت
نفوذ و فروپاشی

تقويم

<>
شيدسچپج
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

نظر سنجی

ایا از طراحی سایت شورای مشهد راضی هستید؟
   
بله
خیر


بازديدها

تعداد بازديد اين صفحه: 305660
تعداد بازديد از سايت: 32319458
تعداد بازديد زيرپورتال: 429255
اين زيرپورتال امروز: 229
در امروز: 3119
اين صفحه امروز: 135
Guest (SGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما