اطلاعیه برگزاری مراسم ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره)

سه روز مراسم ویژه ارتحال امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد در حرم مطهر رضوی

اطلاعیه برگزاری مراسم ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره)

بسم ا... الرحمن الرحیم

حيات و شخصيت امام خميني«ره» تجسم اسلام ناب محمدي«ص» و تبلور انقلاب اسلامي بوده و خود و سخنش و انگشت اشاره‌ امام بزرگوار، خضر راه اين حركت الهي و روشنگر نقاط مبهم و برطرف‌كننده همه ترديدها بوده و همچنان خواهد بود.

مقام معظم رهبری حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای مدظله‌العالی

چهاردهم خرداد فرصتی بسیار مغتنم برای  نمایش وفاداری کم نظیر ملت همیشه در صحنه و  بصیر ایران به آرمانهای بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و روز تجدید پیمان با ولایت و سالروز تجلی اراده مردم مؤمن و انقلابی ایران در پیمودن راه نورانی امام راحل عظیم الشأن«ره» است.     رهبر فرزانه انقلاب فرمودند: تجلیل از امام بزرگوار ما فقط به‌عنوان یک قدردانی و تجلیل از گذشته نیست، بلکه به معنای اصرار و پافشاری بر آن خطّ و راهی است که امام بزرگوار با انقلاب خود، با قیام خود، با سیره‌ی خود، با درس‌های خود، با وصیتنامه خود، برای ملت ایران و همه‌ی مسلمانان عالم باقی گذاشت... درس امام زنده است، راه امام زنده است، خطّ امام زنده است، انگشت اشاره‌ی امام جلوِ  چشم همه است.

اگر به تاریخ انقلاب اسلامی نگاه کنیم،  مردم ایران از خرداد 1342 تاکنون بارها تحقق اعجاز نصرت الهی را در صحنه های مختلف در متن تجربه های عینی خویش دیده‌اند، 15 خردادی که آغازگر راه شهادت و رشادت بعد از دوران خمودگی بود. حرکتی که‌در زمان خفقان‌ستم‌شاهی، شوکی بر پیکره استکبارجهانی بودکه گمان می‌کردند اوضاع ایران تحت‌کنترل آنان است، اما همین مردم کوخ‌نشین بی‌هیچ پشتیبانی وفقط با ایمان به‌خدا و پیروی ‌از ولایت‌فقیه نشان‌ دادند ‌تصور مستکبرین باطل ‌است.

قیام شهدای والامقام 15 خرداد، حرکتی از روی اخلاص بود که بعدها روشنی بخش سایر حرکت‌ها شد و رفته رفته پایه‌های رژیم طاغوت را سست و عاقبت سرنگون کرد.

بدون تردید مردم بزرگوار ایران اسلامی که با انواع حربه‌ها و  تحریم‌های ظالمانه و گسترده آمریکای جهان‌خوار روبرو است، مقاوم تر و مقتدرتر از گذشته  در مراسم بزرگداشت امام عزیز و مقتدای خویش حضور خواهد داشت و جهان را شگفت‌زده می نماید.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از علمای اعلام، فرهیختگان و دانشگاهیان، خانواده معظّم شهداء و ایثاران و عموم اقشار مختلف مردم، خاصه از جوانان پرشور و متعهد انقلابی برای شرکت در مراسم معنوی که به‌شرح ذیل برگزار می گردد، دعوت می نماید:

ü      دوشنبه 13/3/98 از ساعت 9 الی 11 صبح از طرف نیروهای مسلح استان در ایوان مقصوره مسجد جامع گوهرشاد.

ü      سه‌شنبه14/3/98 از ساعت 17 الی 19 از طرف نماینده معظم ولی فقیه در استان و امام جمعه محترم مشهدمقدس، تولیت معظم آستان قدس رضوی‌ و شورای‌عالی ومدیریت حوزه‌علمیه‌خراسان در رواق‌ امام‌ خمینی«ره» حرم مطهر رضوی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین آقای فرزانه دبیرمحترم شورای عالی حوزه علمیه خراسان.

ü      سه‌شنبه14/3/98 از ساعت30/16 الی30/18 از طرف ‏هیئت رهروان روح‏ا...- فرزندان ‏شاهد مشهد مقدس  در محل حسينيه رهروان روح‏ا... واقع در بلوار شهيد رستمي.

ü      چهارشنبه 15/3/98 ازساعت 17 الی 19 از طرف‌استانداری‌ و شورای‌اداری استان و شورای‌هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در رواق امام خمینی«ره» حرم مطهر رضوی  با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین راشدیزدی.

ستاد بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی«ره» خراسان رضوی

 


خروج