مراسم سی امین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) از طرف نیروهای مسلح برگزار شد

اخلاص و خدامحوری حضرت امام خمینی‌(ره) به عنوان مهمترین فضیلت اخلاقی ایشان است

مراسم سی امین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) از طرف نیروهای مسلح برگزار شد

به مناسبت سی‌امین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) و شهدای والامقام 15 خرداد سال42  مراسمی از طرف نیروهای مسلح در حرم مطهر رضوی برگزار گردید

این مراسم با حضور فرماندهان و نیروهای یگان‌های مسلح، خانواده معظم شهدا و ایثارگران، خدام و زائران بارگاه منور رضوی برگزار شد

پس از تلاوت کلام ا... مجید و مداحی توسط کارکنان نیروهای مسلح استان، حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای قرائتی سخنرانی نمودند، ایشان طی سخنانی با بیان اخلاص و خدامحوری حضرت امام خمینی‌(ره) به عنوان مهمترین فضیلت اخلاقی ایشان است بیان داشت:

زندگی امام خمینی(ره) جلوه معارف دینی و قرآنی است، امام راحل(ره) با عمل به دستورات الهی توانست الگوی استقلال، آزادی و عزت را به جوامع اسلامی را معرفی کند، ایشان با تأسی به قرآن کریم سرنوشت یک ملت را به سوی عزت و اقتدار تغییر داد.

وی خاطرنشان کرد: عمل به آیات قرآن زمینه رفع بسیاری از مشکلات در زندگی فردی و اجتماعی انسان را فراهم می آورد، ما اگر به مراحل مختلف زندگی امام راحل(ره) دقت کنیم، به این نتیجه خواهیم رسید که امام در تمام سلوک زندگی خود اخلاص داشتند و با به کارگیری آن‌ها در اعمال و رفتارش به یک الگوی شاخص در مکتب اسلام مبدل شدند.
رئیس ستاد اقامه نماز کشور افزود: امروز به برکت انقلاب اسلامی تنها کشوری که در دنیا مقابل آمریکا ایستاده ایران اسلامی است، آمریکایی که در بسیاری از کشور‌های دنیا رئیس جمهور جابجا می‌کند، توان تعیین یک کدخدا را هم در روستا‌های ما ندارد.

ایشان خطاب به فرماندهان نیروهای مسلح گفت: امروز شما باید سربازخانه‌ها را تبدیل به آموزشگاه مهارت کنید و با برنامه‌ریزی از این مکان‌ها در راستای سوادآموزی و هنرآموزی به سربازان استفاده کنید، عدم مهارت از آسیب‌های جدی اجتماعی است، توجه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارت‌آموزی در بین جوانان مشکل اشتغال را حل می‌کند. باید همه فارغ التحصیلان مهارتی فرا بگیرند تا پس از فارغ‌التحصیلی کار را عیب و منحصر در استخدام دولتی ندانند، ما باید در راستای آموزش مهارت به جوان‌ها تلاش و با مقاومت اقتصادی در برابر مشکلات ایستادگی کنیم.
حجت‌الاسلام قرائتی گفت: تحریم‌ها ریشه همه مشکلات اقتصادی کشور نیست، ما بایستی با بهره گیری از معارف دینی و تبعیت از خط امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری نقشه راه زندگی‌مان را ترسیم کنیم و با الگوگیری از ائمه اطهار(ع) برای رفع مشکلات راه حل طراحی کنیم.


خروج