آیت الله علم الهدی در خطبه نماز جمعه:

«معامله قرن» برای حذف همیشگی مسئله قدس است

سرنوشت قدس به‌اندازه سرنوشت کعبه اهمیت دارد

«معامله قرن» برای حذف همیشگی مسئله قدس است

 به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی نماز جمعه این هفته مشهد مقدس بعد از پایان راهپیمایی روز جهانی قدس و سخنرانی دکتر جلیلی برگزار شد آیت الله علم الهدی  در خطبه اول نماز سیاسی عبادی جمعه اظهار داشت: یکی از وعده‌های خدا اصل معاد و دیگری امکان معاد است؛ همان طوری که خدا بشر را آفریده و همانطور که اصل سازمان وجودی انسان با خلقت ذات مقدس حق و هنر آفرینش حق است، اعاده این انسان و دوباره زنده کردن این انسان در بدن این نیز امکانپذیر است.

وی با اشاره به این مطلب که خداوند فقط گناه شرک را نمی‌بخشد، خاطرنشان کرد: ما موحد هستیم و خداوند متعال را یکتا می‌دانیم؛ یک ماه روزه گرفته و عبادت کرده‌ایم، در این ماه پیامبر الهی ما را به مهمانی خداوند دعوت کرد، امیدواریم فضل خداوند در این ماه شامل حال ما بشود و پروردگار با فضل خودش با ما معامله کند.

امام جمعه مشهد در خطبه دوم فریضه عبادی سیاسی جمعه ضمن اظهار تاسف شدید از شهادت امام جمعه کازرون گفت: از فعالیت‌ها و اقدامات ارزشمند شما برادران و خواهران برای شرکت در راهپیمایی روز قدس کمال تشکر را دارم.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: در تکمیل دلدادگی‌های شب‌های قدر این حرکت متبلورانه در دفاع از خدا و خانه خدا در قدس انجام گرفت که ارزشمند است.

وی با بیان اینکه در رابطه با روز قدس سه نکته قابل تامل وجود دارد، بیان کرد: بعضی می‌گویند روز قدس به ما چه ربطی دارد؟ یک عده عنصر ناآگاه و ضعیف الایمان این روزها زیاد زمزمه می‌کنند که با این گرفتاری‌های زیادی که ما در داخل کشور داریم چرا باید به مسئله ای در خارج از کشور توجه کنیم و قدرتهای بزرگ جهان را بر علیه خودمان تحریک کنیم پس قدس به ما چه؟ 

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: مساله قدس مساله یک کشور دیگر نیست بلکه مساله ما هست، تهاجمی که اسراییل و استکبار جهانی به مردم فلسطین دارند به خاطر قدس و مسجد الاقصی است.

آیت الله علم الهدی اظهار کرد: بن گورین اولین نخست وزیر رژیم صیهونیستی بود و آن روزی که  اولین دولت صیهونیستی را تشکیل دادند این نخست وزیر اعلام کرد اسراییل بدون قدس و قدس بدون هیکل یعنی‌ معبد سلیمان که در همین مسجد الاقصی است بی معنا هست،  ما هدفمان تشکیل یک دولت در یک نقطه این منطقه نیست بلکه هدف ما قدس است و هیکل( معبد سلیمان) یعنی باید مسحدالاقصی خراب شود و از بین برود و به جای آن هیکل و معبد سلیمان وجود داشته باشد و این نهایت هدف ماست.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: اگر یک روزی بنا بر این شد که  ملت فلسطین با اسراییل یا آمریکا به یک نقطه تفاهمی برسند، ما دست بردار نیستیم چون ما دنبال آزادی قدس این جگرگوشه اسلام هستیم و باید به عنوان معبد مسلمانان به ما برگردد.

وی با بیان اینکه ما از مردم فلسطین دفاع و حمایت می‌کنیم، گفت: یکی به‌خاطر اینکه خدا در قرآن سرزمین فلسطین را وابسته به قدس معرفی می‌کند، مسجدالاقصی دارای برکت است و خود این سرزمین از نظر قرآن مقدس است و دوم اینکه مردم فلسطین صف مقدم جبهه هستند و جلوی جبهه هستند و با مهاجمان قدس می‌جنگند و ضربه می‌بینند.

امام جمعه مشهد اظهار کرد: امام نفرمودند روز فلسطین بلکه فرمودند روز قدس، زیرا قدس برای ما مهم است، نکته دوم اینکه برخی می‌گویند 40 سال روز قدس تظاهرات می‌کنید و مرگ بر اسرائیل می‌گوئید، چه شد؟ مگر با شعار می‌توان به جنگ دشمن رفت و آنها هم غزه را تخریب و بر سر مردم آتش بریزند؟ ما فقط در مقابل شعار بدهیم؟ عزیزان همین شعارها و همین روز قدس و مراسمش است که در همین شکلش اسرائیل را به این ذلت رسانده است.

آیت‌الله علم‌الهدی متذکر شد: روزی که امام فرمان نامگذاری روز قدس را دادند روزی بود که تمام جنوب لبنان در تصرف اسرائیل بود و تا جنوب بیروت آمده بود و بخشی از پایتخت لبنان را نیز گرفته بود؛ در این مدت روز قدس ادامه داشت و آن اسرائیل امروز، حزب الله لبنان از منطقه اخراجش کرده و برای اسرائیل یک کابوس مرگ است و به اندازه یک عامل مرگ، اسرائیل از حزب الله لبنان می‌ترسد، آن روز حداکثر دو بچه فلسطینی دو سنگ می‌زدند الان در کمتر از 24 ساعت چندصد موشک فلسطین اسرائیل را بدبخت و مستاصل کرد و اعلام آتش بس داد و امروز به این قدرت رسیده‌اند!

وی افزود: آن زمان اسرائیل به‌عنوان یک کشور پیشرفته فناور دارای قدرت علمی بالا مطرح بود و امروز منفورترین دولت‌ها و کشورها در دنیا است، امروز کجای دنیاست که پرچم اسرائیل را آتش نزنند؛ این روز قدس این سرنوشت را به بار آورده است. نکته سوم اینکه مقام معظم رهبری فرمودند روز قدس امسال مهمتر از روز قدس سال‌های قبل است چون جریان استکبار به نتیجه‌ای رسیده که مسئله جنگ با صهیونیسم را در منطقه حل کند و سر این توطئه با تمام عناصر خودفروخته مزدور منطقه، آل سعود و خنزیرهای خلیج به نتیجه رسیده و به تفاهم رسیده‌اند که منطقه‌ای مخصوص فلسطین مشخص کرده و غزه و بخشی از کرانه باختری به ضمیمه بخشی از صحرای سینا سرزمین فلسطین بدون اسلحه و ارتش و نیروی دفاعی شود و فقط یک پلیس مسلح باشد که جوانان منطقه را در صورت انتقام طلبی، سرکوب کند و قدس نیز یهودی سازی شود و تمام شهرک‌های یهودی ضمیمه یکدیگر شود و به اسرائیل پیوسته و کشور اسرائیل بدون معارض در منطقه با عنوان معامله قرن باشد.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: نتیجه طرح این است که قدسی که همه مسأله ماست به دست یهودیان بدهند و آنجا هیکل و معبد سلیمان درست کرده و مسجد بودنش را از میان بردارند و مقام معظم رهبری فرمودند امسال روز قدس مهمتر است و ما در مقابله با اسرائیل و در مقام حفظ و صیانت قدس شریف با همه امکانات سیاسی و نظامی و اقتصادی بایستیم و مبارزه کنیم و این جهاد قطعی فی سبیل‌الله است.


خروج