مراسم بزرگداشت قیام 15 خرداد سال 42 در حرم مطهر رضوی برگزار گردید

انقلاب امام خمینی(ره) موجب تجدید حیات و رهایی اسلام از تحریف شد

مراسم بزرگداشت قیام 15 خرداد  سال 42 در حرم مطهر رضوی برگزار گردید

همزمان با روز عید سعید فطر و سی‌امین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی«ره» و پنجاه و پنجمین سالگرد  قیام خونین شهدای مظلوم  15 خرداد سال42 مراسم بزرگداشتی از طرف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، استانداری و شورای اداری استان و با حضور علماء و روحانیون، استاندار محترم و معاونین ایشان، جمعی از مدیران استانی و زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی حضرت علی‌بن موسی الرضا(ع) برگزار شد. پس از تلاوت آیات وحی توسط قاریان برجسته کشوری آقایان پورکویر، مشمول و تقی‌پور قاریان، حجت الاسلام‌والمسلمین آقای  راشد یزدی به عنوان سخنران مراسم گفت:

نخستین رکن هر انقلاب مردم هستند، از همین رو طبق آیات قرآن کریم مردم در نظام اسلامی جایگاه ویژه‌ای دارند، دومین رکن اساسی برای تحقق انقلاب، وجود رهبری مقتدر و حکیم است تا با تجمیع مردم یک قدرت عظیم و نابودنشدنی در مقابل بیگانگان پدید آورد. از همین رو به عنوان مثال ملت فلسطین ملتی قوی است اما به دلیل عدم حضور رهبری مقتدر و حکیم، توانایی انقلاب عظیم علیه مستکبران را ندارد، لذا وجود رهبر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

این خطیب حرم مطهر رضوی افزود: تشکل و تحزب همراه با استمرار و تداوم دو رکن آخر تحقق یک انقلاب است و نیروها و حزب‌ها باید با ارائه خدمات مطلوب به مردم در پیشرفت انقلاب تأثیر‌گذار باشند و همچنین برای تحقق اهداف و آرمان‌های آن انقلاب، به مقوله استمرار و تداوم که به معنای خارج نشدن جامعه از انقلابی بودن است توجه ویژه شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین راشدیزدی در بخش دیگری از سخنانش گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران توسط مردم و امام خمینی(ره) بود و اسلام در دوران رژیم ستم‌شاهی از لحاظ باطنی مورد تحریف قرار گرفته بود ولی انقلاب امام خمینی(ره) موجب تجدید حیات و رهایی اسلام از تحریف شد و از همین رو این انقلاب به امضای دین مبین اسلام رسید.

وی ادامه داد: واقعه قیام 15 خرداد سال 42 انقلاب عملی امام خمینی(ره) بود که مردم در این حرکت عظیم با نثار خونشان پیروزی این انقلاب را تضمین کردند و با ظهور امام خمینی(ره) اهداف انقلاب از انحراف حفظ شد و اکنون انقلاب امام خمینی(ره) در سطح جهان قابل گفت‌وگو است.

حجت الاسلام راشدیزدی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: با تأسی از غدیر، عاشورا و مهدویت که بنیه حرکت انقلاب اسلامی محسوب می‌شوند، می‌توان با تمام قدرت و توان برای برپایی حکومت عدل علوی در کشور ایران تلاش کرد چرا که این سرزمین، آمادگی زمینه‌سازی برای ظهور و برپایی حکومت علوی را دارد.

مداحی مداح اهل بیت عصمت و طهارت«ع» آقای سروری پایان بخش مراسم در حرم مطهر رضوی بود.

 


خروج